GETAFE CF - FC BARCELONA 1 - 3

8. listopadu 2010 v 17:02 |  Fc Barcelona
barcelona
Barcelona navázala na nevyrovnanost výkonů a tentokrát to byla ta tvář, kterou bychom viděli raději. První poločas byl zcela v její moci a jen dva góly, o které se postaral Messi s Villou, nevypovídaly o tom, co se v Coliseu odehrávalo. Druhý poločas pak byl ovlivněn hned dvěma vyloučeními, když to první, Piquého znamenalo snížení stavu na 1 - 3, když předtím navyšoval stav Pedro. Getafe sice dokázalo Barcelonu několikrát vystrašit, ale další gól do sítě Valdése z toho nebyl a hra na parádu z pera Blaugranas další gólový zásah také nepřinesla. Tři body si tak zcela zaslouženě odváží hosté.

První příležitost zápasu si sice vypracoval domácí tým, ale pak začal téměř jednostranný koncert hráčů Blaugranas. Už ve 4. minutě se Villa mohl radovat z gólu, ale radost mu zkazila možná přílišná razance střely, která šla nad Codinovu bránu. Villa byl aktivní i nadále a spolu s Messim, Alvésem, Xavima a Iniestou přiváděli domácí hráče do nezáviděnihodných situací.

V desáté minutě se v dobré příležitosti ocitl i Messi, ale ne zcela optimální zpracování ho rozhodilo natolik, že míč skončil v zámezí. O deset minut později už se však mohl radovat, i když velkkou šanci několik minut předtím měl i Pedro, jehož přízemní střela málem prošla brankářem. Messi však už ve 23. minutě po skvělé kombinaci s Alvésem a Villou zaslouženě poslal Barcelonu do vedení.

Chuť skórovat Blaugranas vydržela i v dalších minutách a několikrát se její hráči ocitli ve skvělých pozicích. Dvakrát však radost Villovi zkazil rozhodčí, ale napotřetí to už útočníkovi Barcelony vyšlo, když si tentokrát vyměnil roli s Messim v roli zakončovatele. Proti jeho střele neměl Codina nárok a tak Barcelona vedla už dva nula.

Dominance hostí byla i v následujících minutách téměř absolutní a bylo jen otázkou času, kdy pět statečných vytvoří další gólovou šanci. Ta přišla až téměř před koncem prvního poločasu, kdy Messi mohl využít přihrávky Xaviho, ale jeho střela šla vedle Codinovy brány.

Bylo jasné, že Barcelona nemíní ze svého tlaku slevit ani v druhém poločase a to i přesto, že první příležitost mělo i tentokrát Getafe. Manu Moral vyškolil Piquého a jeho střelu musel kontrolovat Valdés. Pak už ale následoval typický obrázek, Barcelona tvořila hru a Getafe se muselo víceméně bránit. Bylo z toho několik příležitostí, ale Messi svou neproměnil a tak alespoň přihrál na gól Pedrovi, který se proti Codinovi nemýlil.

Jenže radost hostům vydržela jen tři minuty, když Piqué podruhé zahrál rukou a podruhé zato obdržel žlutou kartu, což se rovnalo vyloučení. A co hůře. Nařízenou penaltu Manu Del Moral proměnil. Barcelona se snažila rychle odpovědět, ale Iniesty z hranice šestnáctky kryl Codina a přízemní pokus Messiho byl příliš nepřesný, i když byl Argentinec před bránou úplně sám.

Getafe ale své zbraně neskládalo a přeci jen začlo více tlačit Blaugranas ke své šestnáctce a nutno dodat, že Valdés musel několikrát zasahovat. Zachraňovat musel i Maxwell na brankové čáře o několik minut později. Jenže nátlak domácích trval pouze chvíli, do té doby, než se nesmyslně nechal za wrestlingový zákrok na Mascherana vyloučit Boateng.

Hra se tak vyrovnala a šance byly následně k vidění na obou stranách. Codina Pedrovu ránu vyrazil a Messi si pak až příliš dovolil a hráči domácích ho před ohrožením brankáře zavřeli. Na druhé straně pak Arizmendi provětral Valdése, který musel nadvakrát likvidovat jeho pokus po nebezpečném uvolnění.

V 86. minutě se mohl znovu radovat Messi, jenže skvělou práci Busquetse a Pedra nedotáhl do konce, když zcela osamocený nepřekonal Codinu slabou střelou. V samotném závěru byl k vidění ještě další ostrý zákrok na Mascherana, střídání Keity za Pedra a marný nápor domácích, který však vážnější ohrožení Valdésovy brány neznamenalo. Tři minuty nastavení

Getafe CF: Codina; Pintos, Cata Díaz, Rafa, Mané; Víctor Sanchez (Albín min. 57), Boateng, Pedro Ríos (Arizmendi min. 67), Manu, Casquero (Pareja min. 63), Miku

FC Barcelona: Valdés; Alves, Puyol, Piqué (vyloučen min. 67), Maxwell, Mascherano, Xavi (Busquets min. 77), Iniesta, Pedro (Keita min. 90), Messi , Villa (Milito min. 71)

Góly: Messi min. 23, Villa min. 34, Pedro min. 64 - Manu del Moral min. 68 penalta

Žluté karty: Piqué (vyloučení po 2. žluté), Iniesta, Cata Díaz, Boateng (vyloučení po 2. žluté), Manu del Moral

Rozhodčí: Ayza Gámez

Stadión: Coliseo Alfonso Perez