Iniesta sklidil ovace za vzpomínku na Jarqueho

23. prosince 2010 v 11:00 |  Andrés Iniesta
iniesta
Espanyol včera prohrál v městském derby s Barcelonou vysoko 1:5, jeho fanoušci přesto aplaudovali hráči hostí. Když Andrés Iniesta čtyři minuty před koncem střídal, celý vstadion povstal. Fanoušci ocenili Iniestovu vzpomínku na zesnulého obránce Espanyolu Dani Jarqueho, kterému věnoval vítězný gól ve finále mistrovství světa.

Dani Jarque zahynul loni v létě na srdeční selhání během tréninkového kempu v Itálii. Iniesta byl jeho blízký přítel, a když rozhodl ve finále proti Nizozemsku o zlatu z mistrovství světa pro Španělsko, celý svět viděl jeho tričko s nápisem "Dani Jarque je stále s námi". Bývalé opoře Espanyolu poté gól věnoval.

"Mnohem důležitější než rivalita jsou mezilidské vztahy. Cítil jsem, že domácí fanoušci mi přejí, bylo to skvělé," svěřil se po utkání Iniesta. "Už v létě jsem dostal spoustu zpráv od fanoušků Espanyolu a dalších lidí, kteří vzpomínali na Daniho. Nebylo to žádné prázdné gesto, on byl můj přítel."

Iniesta si vysloužil největší aplaus už při úvodním čtení soupisek, když střídal, dočkal se ovací vestoje. "Chtěl bych domácím fanouškům poděkovat za způsob, kterým Andrese přijali na svém stadionu. On si to zaslouží," uvedl trenér Barcelony Pep Guardiola. "Od fanoušků to bylo krásné. Ukázali, jaké má Espanyol příznivce," přidal se domácí kouč Mauricio
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama